مقالات

بهترین نرم افزار های مدیریت تسک های شخصی

بهترین نرم افزار های مدیریت تسک های شخصی

نوشتن، برنامه‌ریزی و مدیریت تسک های شخصی از جمله فعالیت­های مفید در مسیر رسیدن به اهداف و خواسته­ها به شمار می ­آید. به همین منظور انسان­ های موفق، مدرسان و افراد هدفمند همواره توصیه کرده­اند که برای دستیابی به خواسته ­­ها اقدام به برنامه ­ریزی و مدیریت آن­ ها کنیم.

همان­طور که خودتان می­دانید نوشتن برنامه به شما کمک می­کند تا روز خود را بسیار مفید و کارآمد شروع کنید. به‌گونه‌ای که عدم برنامه­ریزی در روز،  بهره­وری شما را پایین آورده و کل روزتان را از همان ساعات اولیه خراب خواهد کرد. توجه داشته باشید، هنگامی که روز خود را بدون برنامه و هدف می­گذرانید، در نهایت زندگی را پوچ و بی­معنی تلقی خواهید کرد و انگیزة خود را از دست خواهید داد.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی برای مدیریت تسک­ های شخصی می­توان از نرم­ افزارها و برنامه‌ها نیز استفاده کرد. یکی از بهترین راه­ های شناخته شده برای برنامه­ریزی و مدیریت، استفاده از نرم ­افزار تیمیجر است. با استفاده از این اپلیکیشن شما به‌راحتی قادر به برنامه­ریزی کارهای شخصی و روزانة خود خواهید بود. تیمیجر شما را از هرگونه نرم­افزار و برنامة دیگری در این امر بی­نیاز می­کند. در این مطلب سعی داریم ضمن معرفی راه­ های پیشنهادی برای مدیریت فعالیت­ ها به معرفی تیمیجر نیز بپردازیم.

منظور از مدیریت کارهای شخصی چیست؟

هر روز صبح که از خواب بلند می­شویم تا شب که بر روی تخت خود دراز می­کشیم، در تمام مدت درگیر جلو بردن برنامه­ها و اهداف روزانة خود هستیم. از غذا خوردن و سرکار رفتن گرفته تا خواندن کتاب و رفتن به بانک. همگی اعمال و فعالیت‌هایی هستند که به روزمان رنگ و بویی تازه می­دهند. در تمام این فعالیت­های گفته شده حضور شما بسیار پررنگ است و همگی به دست خودتان انجام خواهد شد.

برخی از فعالیت­ها ممکن است به حضور بیشتری از شما نیاز داشته باشند و برای برخی دیگر ممکن است حضور کم‌رنگ‌تری داشته باشید. پس هنگامی که از مدیریت تسک های شخصی صحبت می­کنیم منظورمان به انجام رساندن تمامی کارها و یا بیشتر آن­ها در روز است. گاهی ممکن است همة کارهای روزانة خود را به‌درستی و کاملی انجام دهید و در مواردی نیز ممکن است تمام کارها انجام نشوند. طبیعتاً انجام ۱۰۰ درصدی کارها روز ایده­آلی را برای شما رقم خواهد زد.

چگونه برنامه ­ریزی و مدیریت کارهای شخصی خود را داشته باشیم؟

چگونه برنامه ­ریزی و مدیریت کارهای شخصی خود را داشته باشیم؟

ابزارهای فراوانی در این زمینه موجود است که می­توانید بسته به سلیقه خود آن­ها را انتخاب کنید. اگر راه ساده­تری برای مدیریت تسک های شخصیتان می­خواهید، استفاده از یک قلم و خودکار برای شما کفایت می­کند. به این منظور به‌راحتی می­توانید کارهای خود را بر روی کاغذ نوشته و در صورت انجام دادنشان جلوی آن­ها یک تیک قرار دهید.

چنانچه با تکنولوژی بیشتر از کاغذ و قلم رفیق هستید، نرم­افزارهای زیادی برای مدیریت کارهایتان وجود دارد. اپلیکیشن تیمیجر یکی از موارد قابل‌دسترس و بسیار مفید در این حوزه است. تیمیجر مخفف تیم منیجر و به معنای مدیریت تیم است. استفاده از نرم افزار تیمیجر این قابلیت را به شما می­دهد تا در هر لحظه فعالیت­های شخصی خود را مدیریت کرده و به‌راحتی به تمام فعالیت­های موردنیاز روزانه خود بپردازید.

فاکتورهای تأثیرگذار در مدیریت تسک های شخصی:

۱)مدیریت زمان:

برخی باور دارند که مدیریت زمان به این معنا است که همة کارها دقیقاً در یک‌زمان مشخص شده شروع و در یک‌زمان از پیش تعیین شده خاتمه یابند. ممکن است این مورد برای مواقعی خاص درست باشد. برای مثال اگر هدف شما این باشد که در یک ساعت مشخص از روز برای یک همایش آماده شوید نیازمند این هستید که از قبل مشخص کنید در چه زمانی از خانه خارج شوید و در چه زمانی به سالن همایش برسید.

همچنین طبیعتاً بازة زمانی­ای را در نظر خواهید گرفت که در آن به خانه بازگشته و به ادامة روز خود برسید. اما این قضیه همواره پاسخگوی نیازهای شما نیست. بلکه مدیریت زمان مفهومی بسیار فراتر است. به این معنا که شما باید از زمانی که در اختیار خود دارید بیشترین و مفیدترین بهره را ببرید. استفاده از پنل تیمیجر به شما این امکان را می­دهد تا به‌راحتی زمان خود را مدیریت کنید.

۲)انرژی:

ناکامی در انجام‌دادن بسیاری از کارهای روزانه همواره به دلیل برنامه­ریزی نادرست و یا کم­توجهی به مدیریت زمان نیست. گاهی اوقات فاکتوری به نام انرژی نیز تأثیر بسیاری در مدیریت تسک های شخصی دارد. در طول روز ممکن است مجبور به انجام فعالیت­هایی باشید که انرژی زیادی از شما می­برند.

اگر به ذهن خود زمان کافی برای کسب انرژی بیشتر را ندهید، فعالیت­های کوتاه شما به فعالیت­های طولانی و با مدت زمان بیشتری تبدیل می­شوند. در نظر داشته باشید که یک تغذیة سبک و یا چرت ۲۰ دقیقه­ای می­تواند کمک شایانی در برگرداندن انرژی از دست رفته بکند.

عکس 2

۳)اولویت کارها:

در گام اول نیاز دارید تا تمام کارهایی که باید در طول روز انجام دهید را یادداشت کنید. به این منظور بهتر است کارهایی که اولویت بیشتری دارند را مشخص کرده و سعی کنید در ابتدا اقدام به انجام آن­ها کنید. در این صورت شما به‌سرعت تشخیص می­دهید که چه کاری از اهمیت بیشتری برخوردار است و دچار سردرگمی نخواهید شد.

۴)سروسامان دادن به کارها با نرم­افزارهای مربوطه:

در حال حاضر ده­ها اپلیکیشن و برنامه برای مدیریت کارهای شما وجود دارد. نرم­افزار تیمیجر مدیریت تسک های شخصی شما را بسیار آسان خواهد کرد. زندگی شخصی ما مجموعه­ای از پروژه­های کوچک و بزرگ را در برمی­گیرد. بنابراین استفاده از این پنل به شما در مدیریت کارهای شخصی روزانه و همچنین مدیریت کسب­وکارتان بسیار کمک خواهد کرد.

چند قدم مهم در مدیریت تسک های شخصی

چند قدم مهم در مدیریت تسک های شخصی

گام اول: چه‌قدر زمان دارید؟

اولین قدمی که در راستای مدیریت کارهای خود باید بردارید مشخص‌کردن زمان است. این امر باتوجه ‌به نوع شغل و اهداف زندگی شما مشخص می­شود.

گام دوم: مهم‌ترین کارها کدام‌اند؟

حال نوبت به بررسی و مشخص‌کردن کارهای مهم­تر می­رسد. این فعالیت­ها همان­هایی هستند که انجام آن­ها دارای ضرورت زیادی است و اولویت بیشتری نسبت به بقیه دارند.

عکس 3

گام سوم: برنامه ریختن برای کارهای اولویت­دار

برای کارهای مهم، فوری و ضروری بایستی ساعتی جدا مشخص کنید. این تایم انتخابی شما بهتر است زمانی باشد که دارای بازدهی بیشتری هستید. برای مثال بعضی از افراد صبح زود راحت­تر می­توانند کارهای ضروری خود را انجام دهند و بعضی دیگر در شب انرژی بالاتری دارند. شایان‌ذکر است زمانی که برای رسیدن به فعالیت مهم خود در نظر می­گیرید بسته به نوع فعالیت شما زمان­بندی می‌شود.

گام چهارم: برای فعالیت­های از پیش تعیین نشده زمان کنار بگذارید.

حال نوبت به گذاشتن وقت اضافی برای وقایع از پیش تعیین نشده است. برای تشخیص این موضوع که باید چقدر زمان در نظر بگیرید تجربه­های شخصی شما بهترین گزینه خواهد بود. البته کاملاً منطقی است که نتوان تمام کارهای غیرمنتظره را از قبل تعیین کرد اما به هر حال این زمان اضافه به دردتان خواهد خورد.

از مهم­ترین گام­ها برای مدیریت تسک های شخصی خود، همین گام است. فعالیت­هایی که به طور ناگهانی پیش می­آیند و شما در ایجاد آن­ها نقشی ندارید، باید کاملا دقیق و هوشمندانه برنامه­ریزی شوند. تیمیجر از ابزارها و بخش­های مختلفی برای مدیریت فعالیت­های شخصی شما تشکیل شده است. شما می­توانید در روند کارهای فردی یا کسب­وکارهای گروهی خود از این ابزارها برای مدیریت بهتر پروژه استفاده کنید.

گام پنجم: فعالیت­های خود را تجزیه و تحلیل کنید.

در این مرحله باید فعالیت­های خود را تجزیه و تحلیل کنید. یعنی نگاهی به برنامة خود بیندازید و زمانی نیز برای وقت خالی و آزاد خود در نظر بگیرید. اگر وقت کافی برای استراحت و تفریح ندارید لازم است گام­های قبلی را حتماً مرور کنید. چرا که داشتن زمان استراحت بسیار مهم است.

می­توانید برای صرفه­جویی بیشتر بعضی از کارها را به عهدة افراد دیگر بگذارید یا از تکنولوژی برای افزایش سرعت کارهای خود بهره بگیرید تا زمان کمتری از شما اشغال شود. اگر بازهم زمان کافی برای استراحت و انجام کارهای دلخواهتان نداشتید نیاز دارید یک سری از فعالیت­ها را حذف کنید. همچنین می­توانید با رئیس خود در این رابطه صحبت کنید تا از وظایف بر روی دوشتان کمتر کند. چنانچه برنامة شما زمانی را برای رسیدن به فعالیت­های آرامش­بخش و یا تفریح شما در بر نگیرد اثبات خوبی بر این است که به‌شدت زندگی سنگینی دارید و نیاز دارید کمی از برنامه­های خود را کم کنید.

عکس 4

سخن پایانی

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، مدیریت کارها از اهمیت بسیاری برخوردار است. به‌گونه‌ای که هر انسانی نیاز دارد برای رسیدن به تمام اهداف خود در زندگی برنامه­ریزی دقیقی داشته باشد. رسیدن به هدف­های بزرگ با برداشتن گام­های کوچک و مدیریت تسک های شخصی روزانه امری کارآمد تلقی می­شود.

به این منظور استفاده از سامانه مدیریت پروژه تیمیجر کمک بسیار بزرگی در راستای انجام کارها و فعالیت‌های روزانه شما خواهد کرد. همچنین این نرم ­افزار علاوه بر برنامه­ ریزی کارهای روزانه شما، در انجام امور مربوط به کسب­ و کار نیز بسیار مؤثر است.

مدیریت تیم با نرم ­افزار تیمیجر یکی از ابزارهای موفقیت در روزمرگی و کسب ­و کار است که با استفاده از آن به اهداف شغلی خود دست پیدا می­ کنید. استفاده از این سامانه برای داشتن زندگی و کسب­ و کاری موفق بسیار توصیه می­ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 4 =