مقالات

بهترین نرم افزارهای CRM؛ معرفی بهترین سیستم CRM

بهترین نرم افزارهای CRM

نرم افزار CRM ارتباط مستقیم با مدیریت مشتری دارد. این که شما به عنوان یک مدیر کسب و کار بتوانید به خوبی با مشتری خود ارتباط داشته باشید و آن را مدیریت کنید، تنها با یک CRM امکان‌پذیر است.

در ادامه می‌خواهیم شما را با CRM، فواید استفاده از آن آشنا كنيم و در نهایت معرفی سامانه آنلاین مدیریت تیم تیمیجر بپردازیم.

نرم افزار CRM چیست؟

CRM کوتاه شده کلمه Customer Relationship Management است. به طور کلی، این لغت به معنای مدیریت ارتباط با مشتری است. نرم افزاری که به کسب و کار شما کمک کند تا ارتباط خوبی با مشتریان خود بگیرید، نرم افزار سی ار ام نامیده می‌شود. سی ار ام تمامی خدمات مربوط به فروش، بازاریابی و پشتیبانی را به عهده گرفته و همه آنها را در یک پایگاه جمع آوری می‌کند.

 

فواید نرم افزار CRM

استفاده از سی ار ام شامل برخی فواید می‌شود که غافل ماندن از آن ممکن است به کسب و کار شما لطمه وارد کند. برخی از این فواید شامل موارد زير است:

پیدا کردن مشتریان خوب و بد

یکی از ویژگی‌های خوب CRM شناسایی مشتریان خوب و بد است.  CRM علاوه بر شناسایی مشتریان خوب، مشتریان بد را هم شناسایی کرده و به شما معرفی می‌کند. حالا شما باید با استراتژی خودتان آن مشتری بد را به مشتری خوب تبدیل کنید یا به کل آن را کنار بگذارید.

آگاهی از رضایت مشتریان و پیگیری مداوم آنها

هر چه تعداد مشتریان بیشتر شود، پیگیری دقیق و سریع به همراه سنجش میزان رضایت آنها نیز سخت‌تر می‌شود. همچنین، کارمندان فروش کسب و کار شما هر چقدر هم که حرفه‌ای باشند، باز ممکن است اشتباهاتی انجام دهند. CRM در این زمینه به شما کمک می‌کند تا به صورت دقیق و سریع، فروش خود را پیگیری کنید.

از آن جایی که یکی از بهترین راه‌های تبلیغات، تبلیغات دهان به دهان است، پس آگاهی از میزان رضایت مشتری خیلی مهم می‌شود. زیرا هر چه میزان رضایت بیشتر باشد، امکان معرفی برند شما از طریق آن مشتری نیز بیشتر می‌شود. این سنجش رضایت مشتری نیز یکی از فواید نرم افزار CRM است که باعث رونق کسب و کار شما می‌شود.

بررسی تأثیرات تبلیغات

در گذشته که هنوز سیستم‌های فروش دستی بود، انتخاب نوع تبلیغات از روی احساسات صاحب نظران یک کسب و کار انجام می‌شد. به همین دلیل، معیار سنجشی برای خوب یا بد بودن آن تبلیغ وجود نداشت.

در حال حاضر، با کمک CRM شما امکان سنجش تبلیغات خود را دارید. بعد از انتشار یک تبلیغ می‌توانید با این نرم افزار میزان اثربخشی آن را بسنجید. این سنجش به شما کمک می‌کند تا در تبلیغات بعدی خود از روش‌های مؤثرتر استفاده کنید.

بررسی تأثیرات تبلیغات در CRM

بررسی عملکرد کارکنان

قطعاً شما هم مانند هر صاحب کسب و کاری به دنبال کارمندانی هستید که بهترین عملکرد و فروش را به داشته باشند. برای داشتن چنین کارمندانی ابتدا باید عملکرد آنها را زیر نظر بگیرید. قطعاً بررسی این موارد بدون استفاده از یک سیستم نرم افزاری سخت است.

نرم افزار CRM می‌تواند عملکرد تمامی کارکنان شما را زیر نظر گرفته و آنها را تجزیه تحلیل کند. این روند باعث می‌شود تا کارکنان خوب از بد تشخیص داده شده و روند کار به خوبی پیش برود.

سوابق مشتریان ثابت

مشتریان فعلی یا مشتریان ثابت هر کسب و کاری، بخش اعظم سرمایه آن کسب و کار به حساب می‌آیند. به همین دلیل، سازماندهی و نگه داری سوابق این مشتریان خیلی اهمیت بالایی دارد. در سیستم سنتی، اغلب سوابق این مشتریان به صورت فایل‌های اکسل و نوشته‌های دستی ثبت می‌شدند. پس پیدا کردن سوابق خاص در این فایل‌ها بسیار سخت و زمان‌بر بود. ولی با استفاده از نرم افزار CRM می‌توانید این اطلاعات را به طور دائمی نگه دارید و به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید.

سامانه آنلاین مدیریت تیم تیمیجر

تیمیجر ترکیبی از کلمه تیم منیجر به معنای مدیریت تیم است. شما برای راه اندازی هر نوع کسب و کاری، در هر ابعادی نیاز به یک راه خوب برای مدیریت تیم خود دارید. تیمیجر به شما این امکان را می‌دهد که تیم خود را چه در دورکاری و چه به صورت حضوری مدیریت کنید. 7 مرحله‌ای که در این سامانه آنلاین مدیریت تیم وجود دارد، شامل تمامی مراحل کسب و کار می‌شود. به همین دلیل، شما اشراف کامل به مدیریت هر بخش خواهید داشت. این این 7 مرحله مدیریت شامل موارد زير هستند:

  • تیم سازی و جذب
  • بازاریابی و فروش
  • اجرای خدمات
  • مدیریت ارتباطات
  • مدیریت دانش
  • مالی و حسابداری
  • مدیریت کلان

بخش بازاریابی و فروش تیمیجر

مرحله دوم از سامانه آنلاین مدیریت تیم تیمیجر، شامل بخش بازاریابی و فروش است که به کمک نرم افزار CRM انجام می‌شود. هسته اصلی هر کسب و کاری قسمت بازاریابی و فروش آن است. شما باید به خوبی بتوانید یک فرد را به یک مشتری تبدیل کنید. همچنین،اینکه بتوانید نیازهای آن مشتری را دائماً تأمین کرده و آن را در دسته مشتریان ثابت خود داشته باشید، مهم است. در قسمت بازاریابی و فروش پنل تیمیجر، سه فیچر برای مدیریت این بخش در نظر گرفته شده، که در ادامه به هر یک می‌پردازیم.

بخش بازاریابی و فروش تیمیجر تیمی در ابزار تیمیجر

بازاریابی

ورود مشتری به قیف فروش از راه‌های متفاوتی صورت می‌گیرد. به طور مثال، معرفی دوستان، اس‌ام‌اس مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، شبکه‌های اجتماعی و غیره تنها برخی از راههای ورود مشتری به قیف فروش است. بخش بازاریابی سامانه آنلاین مدیریت تیم تیمیجر توسط بازاریاب‌ها مدیریت می‌شود.

این بخش به کسب و کار شما کمک می‌کند تا بلافاصله با ورود مشتریان به قیف فروش با اطلاع رسانی‌های به موقع، مشتری هرگز از دست نرود.

برآورد پروژه

بعد از به اتمام رسیدن توافقات اولیه با مشتری، باید برآورد هزینه پروژه انجام شود. در این سیستم شما امکان به اشتراک گذاری پروژه را در بین افراد تیم دارید. بعد از به اشتراک گذاری، تمامی افراد تیم مشغول تعیین برآورد هزینه آن پروژه می‌شوند. البته منظور از تمامی افراد تیم، کاربرانی است که باید در این پروژه فعاليت کنند.

مشتریان

بخش مشتریان سامانه آنلاین مدیریت تیم تیمیجر همراه با کمک نرم افزار CRM انجام می‌شود. مشتریان شما بعد از بسته شدن قرارداد، وارد یک پنل کاربری می‌شوند. در این پنل تمامی قراردادهای حقوقی، فرایندهای پیشرفت پروژه و آپشن‌های مالی و غیره قرار می‌گیرد. این پنل به مشتریان شما این امکان را می‌دهد تا همیشه به مباحث مربوط به قرارداد دسترسی داشته و آنها را پیگیری کنند.

در آخر

در پنل مدیریت کسب و کار تیمیجر از بهترین نرم افزار CRM استفاده شده تا مشتریان شما به راحتی مدیریت شوند. با در اختیار گذاشتن یک پنل کاربری برای هر مشتری امکان پیگیری قرارداد بسیار راحت‌تر شده و پشتیبانی بهتری انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =