مقالات

سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار و هر چیزی که باید در مورد آن بدانید

سیستم یکپارچه مدیریت چیست؟

ابزارهای دیجیتال و نرم‌افزارها جایگاه خود را در بین کسب‌وکارها پیدا کرده و تغییرات و تحولات مهمی را ایجاد کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دنیای دیجیتال برای کسب‌وکارها سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار است که می‌تواند در کاهش هزینه‌ها، زمان و افزایش بهره‌وری نقش موثری داشته باشد.

سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار

رقابت بین کسب‌وکارهای مختلف هر روز بیشتر می‌شود و در این بین مدیرانی که بتوانند نتایج بهتری را بدست آورند می‌توانند به بقای مجموعه خود امید داشته باشند. کسب نتایج بهتر در فرایندهای کاری نیاز به حداکثر کارایی و استفاده از تمام ظرفیت‌های یک سازمان دارد. عوامل مختلفی مثل شناخت تهدید‌ها، استفاده از فرصت‌ها، کاهش هزینه‌ها، آموزش، تحقیق و توسعه و … می‌تواند تعیین‌کننده میزان موفقیت یک سازمان باشد.

بهبود عوامل ذکر شده نیاز به تحقیقات، بررسی و استفاده از اصول علمی و تجربی مختلف خواهد داشت. تمام این اتفاقات بر پایه داده‌ها رقم خواهد خورد. دنیای دیجیتال به کسب‌وکارها کمک کرد تا داده‌ها و اطلاعات را بیشتر و بهتر ببینند و بر مبنای حقایق تصمیم‌گیری کنند. نرم‌افزارهای مختلف توانستند نقش عوامل انسانی را از بسیاری از محاسبات حذف کنند تا صحت و دقت اطلاعات بالا رود. سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار به وجود آمد تا هر مدیری بتواند با سرعت بیشتری فرایندهای سازمانی را کنترل کند و تحقق برنامه‌ها را راحت‌تر پیگیری کند.

سامانه آنلاین مدیریت کسب‌وکار تیمیجر یکی از بهترین نمونه‌ها برای یک سامانه سازمانی است که سرعت و دقت کارها را تا حد قابل‌ملاحظه‌ای افزایش خواهد داد. در این مقاله به مفهوم سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار می‌پردازیم و سپس مزایای آن را بررسی خواهیم کرد.

سیستم یکپارچه مدیریت چیست؟

سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار (integrated management system) جهت یکپارچه و هماهنگ کردن چند سیستم مختلف در سازمان‌ها و شرکت‌ها طراحی و تدوین شده است و هم‌اکنون انواع مختلفی از آن در کسب‌وکارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا این سیستم‌ها تمام مبادلات، مستندات، موضوعات مالی و اداری و … یک سازمان را مدیریت و یا به نیروی انسانی سازمان در انجام کارها کمک می‌کنند. انواع مختلف این نرم‌افزارها دارای ویژگی‌های متنوعی است که به طور کل می‌توان از بین بردن بخش زیادی از خطای انسانی و تسهیل انجام کارها را به‌عنوان مهم‌ترین ویژگی آن‌ها معرفی کرد.

گاه سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار امکان اتصال با سایر سامانه‌های خارج از سازمان را نیز دارد تا بسیاری از تبادلات و تعاملات با شرکا و مشتریان را نیز مدیریت کند. این سامانه‌ها طوری طراحی می‌شوند که سطوح دسترسی مختلفی دارند و اغلب مدیران و یا متخصصان شبکه مسئولیت نظارت بر این سیستم‌ها را برعهده دارند.

سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار

مزایای سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار

با توجه به نوع نرم‌افزار و سامانه مزایا نیز مختلف خواهد بود. برخی از سامانه‌های پیشرفته قابلیت تجزیه و تحلیل و تصمیم‌گیری نیز دارند و انواع ساده‌تر معمولا به تبادلات اداری و کاغذی کمک خواهند کرد. با وجود تمام این تفاوت‌ها می‌توان نکات مثبتی را در همه این سیستم‌ها پیدا کرد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

اجتناب از امور تکراری

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات سازمان‌ها انجام کارهای تکراری است که به هزینه و زمان زیادی نیاز دارند. سامانه آنلاین مدیریت کسب‌وکار تیمیجر با برطرف ساختن این مشکل، به خودکار شدن بسیاری از فرایندها کمک خواهد کرد. با انجام کارهای تکراری توسط سیستم‌های مدیریت کسب‌وکار میزان خطای انسانی تا حد قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد و بازدهی نیز بیشتر از قبل خواهد شد.

صرفه‌جویی در زمان

نگارش یک نامه اداری یا مستندسازی یک صورت‌جلسه می‌تواند دقایقی زیادی از زمان یک نیروی انسانی را هدر دهد. کارهایی مثل انبارداری و مدیریت دفاتر نیز معمولا پر از مستندسازی و بایگانی‌های مختلف است. سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار به شما کمک خواهد کرد تا بسیاری از این کارها را سریع‌تر انجام دهید. تهیه فرم‌های پیش‌نویس، قابلیت جستجوی هوشمند، حذف فایل‌ها و مستندات تکراری و … می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان و درنتیجه سودآوری کسب‌وکار شود.

کاهش هزینه‌ها

بسیاری از سازمان‌ها در ماه مبالغ هنگفتی را خرج نوشت‌افزار می‌کنند که با داشتن یک سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار بسیاری این مخارج از بین خواهد رفت. همچنین با استفاده از این سیستم‌ها نیروی انسانی کمتری برای انجام امور مختلف سازمان نیاز خواهد بود. با کاهش درصد خطا، افزایش سرعت کارها، ارائه نتایج دقیق‌تر و درنتیجه اخذ تصمیمات بهتر درآمدها رشد خواهند کرد و شرکت پله‌های ترقی را سریع‌تر می‌پیماید.

از بین رفتن عواملی مثل خستگی، بی‌حوصلگی و نوسان‌ها

هر کجا نیروی انسانی هست خطای انسانی و نوسان نیز وجود دارد. هر شخصی در زندگی روزهایی را سپری خواهد کرد که دچار بی‌حوصلگی، تنش روانی، عدم تمرکز و سایر مشکلات رفتاری است. این عوامل بر روی بازدهی او نیز اثرگذار خواهند بود و در نتیجه فرایندهای سازمانی را تحت تاثیر فرار می‌دهد.

سامانه آنلاین مدیریت کسب‌وکار تیمیجر انجام بسیاری از فرایندها را در قالب سیستم میسر کرده است تا تاثیر عوامل روحی و روانی کارکنان کمتر شود. یک سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار باید برای اموری که می‌تواند باعث بی‌حوصلگی و خستگی شود برنامه‌های مناسبی داشته باشد تا کارکنان از کار کردن با این سیستم‌ها لذت ببرند. باید دقت داشت تا سیستم‌ها باعث از بین رفتن خلاقیت کارکنان و تکراری شدن کارها نشود.

مدیریت داده‌ها

از مهم‌ترین قابلیت‌های هر سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار مدیریت داده‌ها است. در سیستم‌های آنلاین داده‌ها به‌صورت دقیق محاسبه می‌شوند و نتایج تحلیل‌ها نیز دقیق‌تر خواهد بود. دنیای امروز دنیای اطلاعات است و کسب‌وکاری که بتواند اطلاعات بهتری جمع‌آوری کند می‌تواند بهتر از فرصت‌ها استفاده کرده و سودآوری بیشتر را تجربه کند.

سامانه آنلاین مدیریت کسب‌وکار تیمیجر در بخش‌های مختلف مثل مدیریت انبار، مدیریت مالی، بخش فروش و … بستری را فراهم کرده تا اطلاعات و داده‌های دقیق و متنوعی را دریافت کنید و با بینشی عمیق از کسب‌وکار و شرایط بازار برای ادامه راه برنامه‌ریزی کنید.

جمع‌بندی

این روزها یک شرکت یا سازمان برای ادامه حیات خود مجبور به رقابت با سایر فعالان بازار است و برای رقابت مجبور به اتخاذ تصمیم‌های رقابتی و فرصت‌طلبانه خواهد بود. از مهم‌ترین اصول تصمیم‌گیری شناخت وضعیت و جمع‌آوری اطلاعات است که می‌تواند تعیین‌کننده‌ترین مرحله از روند تصمیم‌گیری باشد. سامانه آنلاین مدیریت کسب‌وکار تیمیجر با ارائه بهترین داده‌ها، بازوی شما در تصمیمات سازمانی و رقابتی خواهد بود.

همچنین مدیریت منابع و اتفاقات درون سازمان می‌تواند نرخ بهره‌وری را تا حد چشمگیری دستخوش تغییر کند. سیستم یکپارچه مدیریت کسب و کار با داشتن قابلیت‌های متنوع به بهبود نرخ بهره‌وری سازمانی شما کمک کرده و از اتلاف انرژی، سرمایه و منابع سازمانی جلوگیری خواهد کرد. این سیستم به طور هم‌زمان نقش یک دستیار، مشاور و بازرس را برای مدیران ایفا خواهد کرد تا بتوانند کنترل بیشتری بر سازمان و شرایط بازار داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 8 =